Bīstamā gājēju pāreja Mūkusalas ielā


Situācijas apraksts

traffic.lv redakciju neatstāja vienaldzīgu publikācijas Rīgas laikrakstos par smagajiem ceļu satiksmes negadījumiem gājēju pārējā Rīgā, Mūkusalas ielā 41, kuros cieš cilvēki.

Ņemot vērā to, ka:

a) gājēji ceļu satiksmē veido skaitliski ievērojamu grupu ar gandrīz visplašāko mobilitāti citu satiksmes dalībnieku vidū;
b) gājēji ir mazaizsargāta un ceļu satiksmes negadījumos visvairāk apdraudēta satiksmes dalībnieku grupa, kuras aizsardzībai un drošības uzlabošanai jāvelta sevišķa vērība;
c) gājēju pārējā Rīgā, Mūkusalas ielā 41, nepārtraukti notiek ceļu satiksmes negadījumi, kuri ļoti bieži ir smagi un kuros cieš cilvēki;
d) šī ir viena no bīstamākajām gājēju pārējām Rīgā;

lai uzlabotu drošību gajēju pārejā, traffic.lv redakcija mēģinās panākt minētās gājēju pārejas aprīkošanu ar papildus tehniskajiem līdzekļiem.


Situācijas risināšana

19.10.2005.
Nosūtīta vēstule RD Satiksmes departamentam ar lūgumiem pēc iespējas ātrāk (līdz 2005. gada beigām), nepieciešamības gadījumā izmantojot finansēšanu no rezerves fondiem:
(variants 1)
1.1. uzstādīt abās ceļa pusēs (abu virzienu brauktuvēs) pirms gājēju pārējas 120. brīdinošās ceļa zīmes;
1.2. uzstādīt abās ceļa pusēs (abu virzienu brauktuvēs) virs gājēju pārējas svītrainos apgaismošanas stabus;
1.3. uzstādīt abās ceļa pusēs (abu virzienu brauktuvēs) uz apgaismošanas stabiem (vai savādāk) brīdinošus luksoforus ar vienu vai divām mirgojošām gaismām (līdzīgi tiem, kas uzstādīti Ziepniekkalnā Valdeķu ielā).
vai
(variants 2)
2.1. uzstādīt parastus luksoforus, ar vadību no gājēju pogas piespiešanas.

08.11.2005.
Saņemta vēstule no RD Satiksmes departamenta, kurā ir teikts, ka RD Satiksmes departaments lūgs RD Satiksmes un transporta lietu komiteju akceptēt līdzekļu piešķiršanu regulējamas gājēju pārejas izveidošanai Mūkusalas ielā 41.
08.12.2005.
Nosūtīta vēstule RD Satiksmes un transporta lietu komitejai ar lūgumu pēc iespējas ātrāk (līdz 2005. gada beigām), nepieciešamības gadījumā izmantojot finansēšanu no rezerves fondiem, akceptēt līdzekļu piešķiršanu regulējamas gājēju pārejas izveidošanai Rīgā, Mūkusalas ielā 41.
23.12.2005.
Saņemta vēstule no RD Satiksmes un transporta lietu komitejas, kurā ir teikts, ka RD STLK sedē ir akceptēts piešķirt līdzekļus regulējamās pārejas ierīkošanai Rīgā, Mūkusalas ielā 41. Tālāk minētais jautājums tiek virzīts izskatīšanai Finanšu komitējā un Rīgas domes prezidijā.
19.05.2006.
Nosūtīta vēstule RD Satiksmes departamentam ar lūgumu sniegt informāciju par projekta īstenošanas gaitu.
06.06.2006.
Saņemta vēstule no RD Satiksmes departamenta, kurā informē, ka būvprojekta izstrādes termiņš ir 2006. gada 2. jūlijs.
30.11.2006.
Nosūtīta vēstule RD Satiksmes departamentam ar lūgumu sniegt informāciju par projekta īstenošanas gaitu.
15.12.2006.
Saņemta vēstule no RD Satiksmes departamenta, kurā informē, ka būvdarbi tika pārcelti uz 2007. gada pavasari.

Pēc koku nozāģēšanas ielas sadalošajā joslā, ir uzlabojušies redzamības apstākļi, un tādēļ gājēju drošība uz gājēju pārejas tiešām ir ievērojami palielinājusiesAr cieņu,
Aleksandrs
2005. gada 19. oktobrī - 2006. gada 15. decembrī