Atskaņas par avāriju Puškina un Riepnieku krustojumā


Situācijas apraksts

Portālā iAuto tika nopublicēts raksts par kārtējo avāriju Puškina un Riepnieku krustojumā.



Šis raksts neatstāja traffic.lv redakciju vienaldzīgu.


MG222 secinājumi, kuriem pilnībā piekrīt traffic.lv redakcija


Kā redzams no fotogrāfijas, šī Riepnieku ielas ceļa posmā satiksme ir organizēta vienā virzienā.


Protams, nav attaisnojuma vadītājiem, kas neievēro priekšrocības ceļa zīmes "Dodiet ceļu" prasības, jo, kā zināms, nedrīkst šķērsot krustojumu to iepriekš nenovērtējot! Taču zīme "Dodiet ceļu" atkal nav pamanāma aiz apturētā kravas auto un trolejbusa, kuri stāv vietā, kur tas IR AIZLIEGTS! Būtu tomēr jāaizliedz apstāšanās un stāvēšana ceļa labajā pusē VISIEM!


Kā redzams, ceļa horizontālais apzīmējums ir nodilis, līdz ar to nepilda Ceļu satiksmes noteikumos paredzēto funkciju.

Galvenais negadījumu notikšanas iemesls ir šī krustojuma sliktā pārredzamība, iebraucot tajā no mazāksvarīgā ceļa.

Pēc satiksmes organizēšanas vienā virzienā uz Riepnieku ielas, 206. ceļa zīmi varēja nodublēt arī kreisajā ceļa pusē vai aizstāt to ar 207. ceļa zīmi "Neapstājoties tālāk braukt aizliegts", papildinot tās ar 930. ceļa horizontālo apzīmējumu.

Tika minēta un arī apspriesta iespēja izmantot spoguļus šādos slikti pārredzamos krustojumos.

Īpaši ir jāatzīmē, ka negadījumu scenārijs šajā krustojumā vienmēr ir viens un tas pats.


Situācijas risināšana

19.07.2005.
Iesniegums RD Satiksmes departamentam ar sekojošiem lūgumiem:
1.1. vai nu uzstādīt papildus 206. ceļa zīmi arī kreisajā pusē Puškina ielā pirms krustojuma ar Riepnieku ielu;
1.2. vai nu uzstādīt divas 207. ceļa zīmes (gan labajā, gan kreisajā pusē) Puškina ielā pirms krustojuma ar Riepnieku ielu;
2. uzklāt minētajā ceļa posma (pirms krustojuma) svaigu un ar plastikāta piedevām 930. ceļa horizontālo apzīmējumu;
3. izskatīt iespēju minētajā krustojumā uzstādīt spoguli.
02.08.2005.
No RDSD saņemta atbilde, kurā Satiksmes departaments informē, ka līdz 2005. gada 15. augustam:
1) ceļa pārredzamības uzlabošanai tiks likvidēta transportlīdzekļu stāvvieta 30 m garumā Puškina ielā pirms krustojuma ar Riepnieku ielu;
2) esošo 206. ceļa zīmi demontēs un abās ielas pusēs uzstādīs 207. ceļa zīmes.
RDSD arī lūdza Rīgas Pašvaldības policiju pastiprināt apstāšanas un stāvēšanas noteikumu izpildes kontroli, kā arī lūdza Rīgas pilsētas GPP Kārtības policiju pastiprināt maksimālā atļautā braukšanas ātruma kontroli minētajā ceļa posmā.
25.08.2005.
Ir veiktas solītās izmaiņas.
26.08.2005.
Iesniegums RD Satiksmes departamentam ar lūgumu pēc iespējas ātrāk uzklāt Riepnieku ielā pirms krustojuma ar Puškina ielu svaigu un ar plastikāta piedevām 929. ceļa horizontālo apzīmējumu.
30.08.2005.
Riepnieku ielā pirms krustojuma ar Puškina ielu ir uzklāts 929. ceļa horizontālais apzīmējums.

Tomēr tas nav ar plastikāta piedevām.


02.09.2005.
Saņemta vēstule no RD Satiksmes departamenta, kurā ir teikts, ka 929. ceļa horizontālais apzīmējums ir uzklāts 2005. gada 29. augustā.


Ar cieņu,
Aleksandrs
2005. gada 19. jūlijā - 02. septembrī

Raksta sagatavošanai, kā arī situācijas risināšanai, tika izmantoti iAuto portālā nopublicētie materiāli, kā arī iAuto portālā reģistrētā lietotāja MG222 fotomateriāli, teksts un secinājumi.