Pieturvietas rādītājs ir daļa no Rīgas vēstures!


Situācijas apraksts

Iepazīties ar situācijas aprakstu Jūs varat šeit!


traffic.lv redakcija atrada internetā dažas interesantas vēsturiskās bildes, kurās ir redzami Rīgas pieturvietas rādītāji. Fotografēja vācu karavīrs 2. pasaules kara laikā.


Hitlerstrasse, tagadējā Brīvības iela. Pievērsiet uzmanību tramvaja pieturvietas rādītājam!


Centrāltirgus.


Mūsdienas, 2005. gads. Līdzīga izskata tramvaja pieturvietas rādītājs.


Izrādījās, ka tramvaja pieturvietas rādītājs ir daļa no Rīgas vēstures, kura tagad pazudīs no Rīgas ielām. Rīgai (un īpaši Vecrīgai) ir savs savdabīgs šarms, kura mūsuprāt nav Viļņai un Tallinai. No kā veidojas šis šarms? No šaurajām un līkumainajām Vecrīgas ieliņām, no ielu muzikantu dzīvās mūzikas, kura tik pasakaini atskan no Vecrīgas seno mājām mūra sienām.

Arī pieturvietas rādītājos ir savs šarms, kurš piešķir Rīgai arī savu daļu savdabīguma.

traffic.lv pārstāvji, kad ieraudzīja šīs bildes, pat nožēloja, ka aizskāra pieturvietu rādītāju tēmu. Mīļot dzimto pilsētu, ir skumji vērot, kā Rīgas ielās tiek iznīcināta daļa no Rīgas vēstures.

Kaut gan no otras puses skatoties, ja laiks iet uz priekšu, vai ir vērts saglabāt uz ielām, piemēram, 1930. gadu ceļa zīmes, kuri pēc sava izskata un tehniskā izpildījuma būtiski atšķiras no 21. gadsimta ceļa zīmēm? Grūti atbildēt viennozīmīgi...

Pēc RVR tramvajiem, kam piemita amerikāņu gaumīgas formas, mums joprojām ir nostaļģija. Nu nepatīk tīri vizuāli tās kastes uz riteņiem ar nosaukumu Škoda!

Cik mums ir saglabājušies šādi tramvaji, kas arī ir daļa no Rīgas vēstures?


Ar cieņu,
Aleksandrs
2005. gada 21. novembrī