Centrālās vēlēšanu komisijas specatļaujas ārpus likuma? (nobeigums)


Iepazīties ar situācijas aprakstu Jūs varat šeit!

2005.gada 15.decembrī Saeimā pieņemti (2005.gada 29.decembrī Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga tos izsludinājusi) un ar 2006. gada 1. janvāri ir stājušies spēkā papildinājumi Ceļu satiksmes likuma 45. pantam:

21. Lai nodrošinātu Saeimas, Eiropas Parlamenta, pašvaldību domju (padomju) vēlēšanu, kā arī tautas nobalsošanas norisi, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs ir tiesīgs attiecībā uz transportlīdzekļiem, kuru vadītāji pilda vēlēšanu komisiju rīkojumus, uz vēlēšanu vai tautas nobalsošanas dienu izsniegt caurlaides ar tiesībām neievērot apstāšanās un stāvēšanas noteikumus, kā arī ceļa zīmju "Braukt aizliegts", "Mehāniskajiem transportlīdzekļiem braukt aizliegts" un "Kravas automobiļiem braukt aizliegts" prasības.


traffic.lv redakcija sirsnīgi pateicas Centrālajai vēlēšanu komisijai par operatīvo un konsekventu rīcību! CVK, uzzinot par minēto problēmu ar nelikumīgo specatļauju izdošanu, vēlējās nevis atrakstīties un noignorēt problēmu, bet censties pēc iespējas ātri to atrisināt.

Neskatoties uz pārējo atbildīgo valsts institūciju vājo interesi šajā jautājumā un pat pretestību CVK darbībām, CVK sagatavoja savus priekšlikumus Ceļu satiksmes likuma normu precizēšanai, saskaņojusi tos ar citām iestādēm, iesniegusi Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, kā arī sekmējusi to pieņemšanu parlamentā.

Šāda rīcība ir piemērs kā ir jāstrādā pārējām valsts un pašvaldību institūcijām, ar kurām traffic.lv redakcija saskaras savā darbībā.


Ar cieņu,
Tengizs
2006. gada 5. janvārī